Důležité informace

ÚPLATA ZA VZDĚLÁNÍ: Splatnost k prvnímu pololetí je 20.8. před začátkem školního roku a na druhé pololetí je to 20.1. téhož roku kdy začíná druhé pololetí. Ode mne do ŽK dostanete papírek s veškerými informacemi. Pokud se stane, že papírek nenajdete, nebo se ztratí, stačí si o něj říci znovu buď u mne, nebo přímo v kanceláři školy. Bohužel je nutné mít aktuální papírek, protože se variabilní symboly mění, a pak se může stát, že zaplatíte a nebude částka připsána k Vašemu účtu.

CO NOSIT S SEBOU NA HODINU: žákovskou knížku, pilník, notový sešit, ostříhané nehty na levé ruce a zapilované delší nehty na pravé ruce, noty.

RADY PRO EFEKTIVNÍ CVIČENÍ: cvičit každý den alespoň půl hodiny, nepřehrávat (tj. od začátku do konce), ale začít tím taktem nebo  kouskem, který umím nejméně, a teprve potom slepovat. Kytaru umístit v pokoji nejlépe tam, kde je k ní nejrychlejší přístup (nezabalenou), aby nic nebránilo a neodrazovalo od cvičení. U cvičení přemýšlet. Necvičit to, co už umim, ale to, co umím nejméně. Cvičit vždy od nejpomalejšího tempa s metronomem a počítáním.

NEPŘÍTOMNOST: Omluvenka stačí formou SMS a to nejlépe – pokud to jde – den dopředu.

HUDEBNÍ NAUKA: Každý od 1. do 5. ročníku má povinnost chodit na HN.Od 6.ročníku prvbího stupně do 2.ročníku druhého stupně je povinnost chodit na multimediální výuku, kde se učíte zacházet s hudebními programy. Pokud z nějakého vážného důvodu chodit nemůžete, musíte napsat žádost do konce září, kterou dostanete u mne nebo v kanceláři.

SOUBOROVÁ HRA: Od třetího ročníku je souborová hra povinná. Povinně každý musí nosit na souborovou hru nástroj.( vyjímky pouze po předešlé domluvě). Chodit vždy nejméně 15minut dopředu. Pokud máte, tak je vhodné si s sebou nosit i podnožku.

SOUSTŘEDĚNÍ: S sebou – okopírovanou kartičku pojištěnce, léky, teplé oblečení, nástroj, náhradní struny, hygienu.

Výběr kytary
Naprosto chápu obavy rodičů: "Proč bych měl do kytary investovat větší množství peněz, když nevím, zda s tím synek/dcerka za rok nepraští, protože už ho to nebaví?"
Pokud vás trápí finanční stránka (asi ano, koho ne?), doporučuji zvolit kompromis: Vyvarujte se dojmu, že všechny kytary zní přibližně stejně a pro dítě nemá kvalitnější nástroj valný význam. Myslete na to, že pokud chcete dítě motivovat ke hře a sebezdokonalování, musí mít radost ze zvuku, barvy tónu. Jde v první řadě o samotný výsledek, kterým je píseň či skladba, kterou dítě zahraje, a ne o akordy, které už umí zmáčknout, rytmus, který umí zahrát, atp. Dítě, které je vybaveno hudebním sluchem, si velmi pravděpodobně vypěstuje odpor k tomuto nástroji, když se mu nebude líbit, jak zní, a to i přesto, že všechny jednotlivé kroky provede správně! Nejhorší je, když dítě hraje perfektně, ale nic z toho nemá, neboť kytara nestojí za nic. Rozhodně není pravda, že talentovaný hudebník zahraje na jakoukoli kytaru perfektně. Dejte Jágrovi brusle ze 40. let a uvidíte, jak bude hrát :-)

Bez čeho se neobejdu?
Obal na kytaru; pokud jste se rozhodli pro klasickou hru, pak také kytarovou stoličku pod nohu a stojan na noty.
Co se hodí? Ladička, zvlhčovač, trsátka, stojánek na noty, čistící a leštící přípravky na struny a povrch kytary, sada nových (rezervních) strun, naviják na struny
V relaci od 2500 – 5000 se dá sehnat nástroj, který je konstrukčně i zvukově přijatelný.

DOTAZY: Pište formou komentářů na stránce "Kniha návštěv". To platí i pro nápady, přání a stížnosti.

Stránky ZUŠ

Školní řád